Enter your keyword

Najstarší muž, ktorý údajne žil 256 rokov, odhalil pred smrťou svoje tajomstvo

Najstarší muž, ktorý údajne žil 256 rokov, odhalil pred smrťou svoje tajomstvo

Najstarší muž, ktorý údajne žil 256 rokov, odhalil pred smrťou svoje tajomstvo

256-rocny-muz

Podľa článku v New York Times z roku 1930, Wu Chung-chieh, profesor na Chengdu univerzite, objavil záznamy Čínskej cisárskej vlády z roku 1827 o tom, ako Li Ching-Yuen slávil svoje 150 narodeniny.

Neskoršie dokumenty z roku 1877 zaznamenávali jeho 200 ročné narodeniny.

V roku 1928 New York Times napísal, že veľa starých ľudí z Li-ovho okolia vedelo, že ich starí otcovia ho poznali, keď boli malými chlapcami a v tom čase bol Li dospelý muž.

Príbeh dlhovekého muža

Li Ching-Yuen údajne začal svoju kariéru ako bylinkár vo veku 10 rokov, keď bylinky zbieral v horských pásmach a učil sa o ich účinkoch na dlhovekosť.

V priebehu takmer 40 rokov jedol len bylinky, ako huba Lingzhi, Goji berry (Kustovnica čínska), divoký ženšen, He Shou Wu (Hriva čierneho vraníka), Gotu kola a ryžové víno.

V roku 1749, vo veku 71 rokov, sa pripojil k čínskej armáde ako učiteľ bojových umení. Li povedal, že bol v spoločnosti veľmi milovaný, a tak sa oženil 23-krát a splodil viac ako 200 detí.

Podľa všeobecne uznávaných príbehov rozprávaných v jeho provincii, Li vedel čítať a písať ako dieťa. Na svoje 10. narodeniny odcestoval do čínskych provincií Gansu, Shanxi, do Tibetu, do provincie Annam vo Vietname, do Thajska a do Mandžuska zbierať bylinky.

Počas prvých sto rokov svojho života sa venoval tomuto povolaniu. Neskôr začal s predajom zozbieraných bylín.

Li predával Lingzhi, Goji, divoký ženšen, He Shou Wu a Gotu kola spolu s ďalšími čínskymi bylinkami, pričom sa sám živil týmito bylinkami a pil ryžové víno.

Nebol jediný

Ako povedal jeden z jeho žiakov, Li kedysi stretol ešte staršieho muža vo veku 500 rokov, ktorý ho naučil cvičenie Qigong a dal mu diétne odporúčania, ktoré by mu pomohli predĺžiť jeho život do nadľudských pomerov.

Čo sa môžeme okrem cvičenia Qigong a bylinkovej stravy ešte naučiť od tohto „Majstra dlhovekosti“?

A čo tak toto: Na smrteľnej posteli Li slávnostne prehlásil: „Urobil som všetko, čo som mal urobiť na tomto svete.“

Mohli by jeho posledné mierumilovné slová odhaľovať jedno z najväčších tajomstiev dlhého a prosperujúceho života?

Je zaujímavé si všimnúť, že na Západe sa často učíme veriť, že starnutie je niečo, čo musí byť „porazené“ s high-tech infračervenými zariadeniami a najmodernejšími liekmi.

Jeho tajomstvo dlhého zdravia

Opýtali sme sa Li-ho, aké je jeho tajomstvo pre dlhovekosť. Toto bola jeho odpoveď:

„Udržujte si pokoj v srdci, sedávajte ako korytnačka, kráčajte veselo ako holub a spávajte ako pes.“

Tieto slová mu vštepoval Wu Pei-fu, bojovník, ktorý ho vzal do svojho domu a učil ho tajomstvo extrémne dlhého života. Li tvrdil, že vnútorný pokoj a mier v kombinácii s dýchacími technikami sú tajomstvom pre neuveriteľne dlhý život.

Je zrejmé, že aj jeho diéta by mohla zohrávať veľkú úlohu. Je sle fascinujúce, že tento starý človek prisudzuje svoj dlhý život stavu svojej mysle.

Prečo je tomu tak ťažké uveriť?

Priemerná dĺžka života v západnom svete sa v súčasnosti pohybuje medzi 70 až 85 rokov, a preto myšlienka na niekoho, kto žije viac ako 100 rokov, sa javí ako pritiahnutá za vlasy.

Predstava, že by niekto žil cez 200 rokov sa zdá byť veľmi podozrivá. Ale prečo neveríme, že ľudia môžu žiť tak dlho?

Musíme mať na pamäti, že niektorí ľudia na tomto svete nežijú vyčerpávajúci život, nemusia sa vyrovnávať so stresom kvôli dlhom, nedýchajú znečistený mestský vzduch a pravidelne cvičia.

Nejedia rafinovaný cukor a múku, či akékoľvek iné potraviny nasiaknuté pesticídmi. Nejedia štandardnú európsko-americkú stravu, ako sú tučné mäso, sladké zákusky, či geneticky modifikované potraviny.

Žiadne antibiotiká. Žiaden alkohol a žiaden tabak.

Ich strava nevylučuje len nezdravé potraviny, ale zahŕňa aj superpotraviny a bylinky, ktoré sú ako steroidy pre vaše orgány a imunitný systém.

Títo ľudia trávia svoj voľný čas v prírode, kde vykonávajú dýchacie techniky a meditácie, ktoré preukázateľne zlepšujú psychické, telesné a emocionálne zdravie. Robia veci jednoducho, majú dostatok spánku a trávia veľa času na slnku.

Keď máme príležitosť oddýchnuť si na slnku, cítime sa hneď mladší a nazývame to „dovolenkou“. Predstavte si, že svoj život trávite niekde v horách, kde dosiahnete úplnú mentálnu, duchovnú a fyzickú pohodu.

Nepochybujem o tom, že ak by sme všetci robili tie veci, o ktorých by sme vedeli, že ich máme robiť, tak 100 ročný život bude samozrejmosťou.

Ak by sme liečili svoje telo správne, kto vie, ako dlho by sme mohli žiť?

ZDROJ: badatel.sk