Enter your keyword

mysel

Až 70% celého úspechu spočíva v stravovaní, pretože strava nám má dodávať energiu a nie nám ju naopak odoberať pri záťaži tráviaceho systému. Zvyšných 30% je pohyb spolu s pitným režimom. Pohyb udržuje svaly v kondícii a podporuje správnu činnosť nášho kardiovaskulárneho systému spolu a  voda nám neumýva len telo na povrchu, ale dokáže ho prečistiť, čo je veľmi dôležité, aj zvnútra. Pre dosiahnutie úspechu a uskutočnenie zmeny je však potrebná naša myseľ, uvedomenie si stavu a pochopenie súvislostí.

  • Uvedomenie si, ako vplývajú sladené nápoje, múku obsahujúca strava, miešanie bielkovín a sacharidov atď. na našu tráviacu sústavu, krvný obeh, kĺby, …
  • Uvedomenie si, že naše stravovacie návyky majú vplyv nielen na kvalitu života nás samých, ale aj na naše okolie: priateľov, príbuzných, ale hlavne NAŠE DETI, pre ktoré sme vzor práve „my dospelí“, takže chyby, ktoré robíme my, je pre naše deti vzorovým správaním.
  • Uvedomenie si, že štandardný životný štýl dneška je pomýlený a škodí hlavne nám a našim deťom a argumentáciu, že tak žili aj naši predkovia, alebo „nemám čas lebo mám veľa práce“ najhlbšie vystihuje citát Dalajlámu, keď odpovedal na otázku, čo ho najviac udivuje na dnešnom svete:

Súvisiace články